PL EN

OMN w NOSPR - sezon IV

omn2018.jpg
Sala kameralna NOSPR (Katowice)

W  2014 roku OMN została zaproszona do współorganizowania cyklu koncertów muzyki współczesnej w sali kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia mieszczącej się w nowej siedzibie NOSPR w Katowicach.

Od tamtego momentu co miesiąc (z wyłączeniem okresu letniego) zespół przygotowuje wysokiej jakości programy koncertowe obejmujące wybitne dzieła współczesne, które często są łączone z prawykonaniami zamówionych utworów z udziałem znakomitych solistów i dyrygentów. 

Cykl ten cieszy się uznaniem środowiska muzycznego i publiczności, która co miesiąc wypełnia niemal w 100% salę kameralną NOSPR.

 

Program na sezon 2017/2018

 

Niedziela, 10 października 2017 | godz. 18.00

PROGRAM

Marcel Chyrzyński – Reflection No. 4 na flet, klarnet, wiolonczelę, perkusję i fortepian

Ivan Buffa – Identity

Jana Kmit’ová – Gesichtsstudien

Roman Berger – Tenebrae

WYKONAWCY:

Josef Benci - baryton

Quasar Ensemble, Ivan Buffa - dyrygent

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 


 

Niedziela, 19 listopada 2017 | godz. 18:00

PROGRAM

Andrzej Kwieciński – super [P|PE(s)] (na skrzypce i zespół)

Marek Grucka – Une Charogne et L’Éternité (sł. Charles Baudelaire, Arthur Rimbaud) (prawykonanie)

Tristan Murail – Treize couleurs du soleil couchant  (pierwsze wykonanie w Polsce)

WYKONAWCY:

Ashot Sarkissjan - violin,

Łucja Szablewska - sopran

Andrzej Marusiak - tenor

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent


 

Niedziela, 10 grudnia 2017 | godz. 18:00

PROGRAM

Hans Abrahamsen – Schnee

WYKONAWCY:

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 

 

 


 

Niedziela, 28 stycznia 2018 | godz. 18:00 

PROGRAM

John Cage – Branches

Per Nørgård - Bach to the Future 

Louis Andriessen – Workers union

WYKONAWCY:

Wojciech Herzyk - instrumenty perkusyjne

Adam Bonk - instrumenty perkusyjne

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 


 

Niedziela, 25 lutego 2018 | godz. 18:00

PROGRAM

Alastair Greig – Fora

Wojciech Michno – Desensorium (prawykonanie)

Rebecca Saunders – Skin na sopran i orkiestrę kameralną

WYKONAWCY:

Joanna Freszel - sopran

Rafał Zambrzycki - skrzypce

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 


 

Niedziela, 25 marca 2018 | godz. 18:00

PROGRAM

Salvatore Sciarrino - Le voci sottovetro: elaborazioni da Carlo Gesualdo da Venosa

Infinito nero

WYKONAWCY:

Karolina Brahmann - sopran

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 


 

Niedziela, 22 kwietnia 2018 | godz. 18:00

PROGRAM

Barbara Kaszuba – Koncert saksofonowy (prawykonanie)

Tomasz Jakub Opałka – Koncert skrzypcowy

Igor Strawiński – Koncert Es-dur Dumbarton Oaks na orkiestrę kameralną

WYKONAWCY:

Katarzyna Duda - skrzypce

Magdalena Jakubska-Szymiec  - saksofon

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 


 

Niedziela, 27 maja 2018 | godz. 18:00

PROGRAM

Olivier Messiaen – Oiseaux exotiques na fortepian i orkiestrę kameralną

Grażyna Pstrokońska-Nawratil – ...como el sol e la mar ... (Lato) na flet i orkiestrę kameralną

Tristan Murail – Le lac na orkiestrę kameralną

WYKONAWCY:

Stanisław Bromboszcz - fortepian

Łukasz Długosz - flet

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 


 

Niedziela, 17 czerwca 2018 | godz. 18:00

PROGRAM

Sławomir Wojciechowski – Koncert kontrabasowy (prawykonanie)

Helmut Lachenmann – Mouvement (  – vor der Erstarrung)

WYKONAWCY:

Łukasz Bebłot - kontrabas

Orkiestra Muzyki Nowej, Szymon Bywalec - dyrygent

 

powrót

W serwisie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej informacji w polityce prywatności.

×